Bulutlar Tesisat Facebook Bulutlar Tesisat Twitter Bulutlar Tesisat Instagram Bulutlar Tesisat Youtube Bulutlar Tesisat Linkedin
Bulutlar Tesisat Ankara

Mutfak, Lavabo, WC Tıkanıklık Açma

WC Tıkanıklığı Açma

WC, banyo ve mutfak tıkanıklık sorunlarını kırmadan dökmeden son teknojik cihazlarımızla ve uzman ekibimizle kolayca açıyoruz.

Tıkanıklık sorunları, WC ve banyonuzu kullanmanıza engel olarak, hayatımızı zorlaştıran, hem kendi sağlığımızı hem de çevre sağlını tehdit eden problemlerdir.

Tıkanıklıklar büyük çoğunlukla giderlere yabancı maddeler ve atıkların birikmesiyle ortaya çıkar. Bireyler genellikle bu tıkanıklıkları kendi çabalarıyla açmaya çalışır. Tıkanan giderlerin çoğu klasik pompalama gibi yöntemlerle açılmayabilir. WC ve banyo tıkanıklıklarını gidermede profesyonel destek gerekebilir.

WC ya da banyo tıkanıklığını açma işleminin büyük tadilat işlerine dönüştüğü vakalar oldukça fazladır.

Ancak BULUTLAR TESİSAT olarak biz bu durumun önüne geçebiliyoruz. Son teknoloji ürünü cihazları ve uzman kadromuz ile sistemdeki sorunu kırıp dökmeden tespit ediyoruz. Kameralar ve bilgisayar destekli cihazlarımızla, yapınıza zarar vermeden, hiçbir yeri kırmadan dökmeden, tıkanmaları açıyoruz.

WC tıkanıklığı, banyolarda en sık karşılaşılan, tamirat gerektiren sorundur. Tıkanıklıkların en büyük nedeni de klozetin içine atılan sert ve yabancı cisimlerdir. WC kağıtları bile önemsiz görünse de zamanla birikerek ciddi tıkanıklıklara yol açabilir. Tıkanıklıklar, uzun süre tuvaletinizi kullanamamanızı sağladığı gibi sizi sağlıksız koşullar içinde yaşamak zorunda bırakabilir.

WC tıkanıklığının sebebi ve yeri belirlendikten sonra Hiçbir yüzeye zarar verilmeden seri bir şekilde problemin çözümüne geçiliyor. WC tıkanıklığı açma gibi sıkıntılı bir iş, uzman ekibimiz tarafından kolayca kısa sürede hallediliyor.

Kanal ve Tıkanıklık Açma Ankara

Lavabo & Banyo & Mutfak Tıkanıklığı

Lavabo tıkanıklığı, yapılarda önemli sorunlardan biridir. Tıkanıklık arızası meydana geldiğinde lavabo kullanılamaz ve hayatımızı zorlaştırır. İleri hatlarda oluşan lavabo tıkanması daha da önemli bir sorundur. Yapılarda atık su ana hatlarında tıkanma olursa lavabodan suyun geri basma riskide vardır. Bu da oturulan bir daire için kötü sonuçlara yol açar. Lavabo tıkanma sorununa bir an önce müdahale edilip tıkanıklığın açılması gerekmektedir.

Özellikle eski binalarda lavaboların gider boruları gırtlak borusu dediğimiz spiral borulardan yapılmıştır, Oysa ki lavabo giderlerinde en az 50mm çapında PVC pimaş boru kullanılmalı ve yeterli eğim meyil ile döşenmelidir. Yapınızın lavabo atık su gideri hortum ile döşenmişse tıkanma sorunları daha kolay ve daha sık meydana gelir.

Basınçlı su makinaları yardımı ile lavabo tıkanklığının açılması

Tıkalı bölgeye yüksek basınçlı suyun makinalar yardımı ile basılması işlemidir. Su boruya hapsedilir ve basınçla birlikte tıkalı bölgede kuvvet oluşur sorun bu şekilde çözülür. Fakat tıkanıklık sebebi tıkanmaya neden olan nesne katı ise (Örneğin boruda beton donması, sert metal bir parçanın dirsekte takılması gibi) bu gibi durumlarda tıkanıklık basınçla açılamayabilir. Hatta uygulama yapılıp açılmazsa yüksek basınçla boruya verilen su lavabodan tepecektir. Bu da evde büyük bir kirliliğe ve kötü kokunun yayılmasına sebep olur.

Lavabodaki tıkanıklığın sebebine önce kanal görüntüleme kamerası ile bakılıp tıkanan nesneyi görmek yararlıdır.

Spiral sistemli tıkanıklık açma makinaları ile tıkanıklığın açılması

Spiral sistemli tıkanıklık açma makinaları tıkalı bölgeye ulaştığında nesneyi yada sebebi olan cismi parçalayarak lavabo tıkanmasını açar ve en doğru kesin çözümü sağlar. Daha sonra yine yukarda belirttiğimiz gibi açılan lavabo gideri basınçlı su ile yıkanıp boru içi temizlenirse fayda sağlar.

Kimyasal ilaçla lavabo tıkanıklığı açılırmı?

Lavabo tıkalı durumda ise kimyasallar pek bir işe yaramayacaktır. Fakat lavabolar tıkanmadan önce bu kimyasallar belli zamanlarda kullanılırsa ileride olası tıkanma sorunlarını kısmen önler.

Özetle bu kimyasallar lavabo tıkanması oluşmadan önce kullanılmalıdır. Bütün lavabosorunlarınızda bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Tuvalet ve Banyo Tıkanıklık Açma Ankara

İletişim

Etiketler:

  • ankara tıkanıklık açma
  • tıkanıklık açma
  • tuvalet tıkanıklığı açma ankara
  • mutfak tıkanıklığı açma
  • ankara klozet tıkanıklıgı açma
  • banyo gideri açma ankara
  • ankara lavabo tıkanıklık açma
  • tıkanıklık açma ustası ankara
  • Çankaya klozet açma
kavaklıdere ankara klozet tıkanıklıgı açma, aşağı ayrancı ankara lavabo tıkanıklık açma, yukarı ayrancı tıkanıklık açma, küçük esat ankara lavabo tıkanıklık açma, gazi osman paşa banyo gideri açma ankara, dikmen ankara tıkanıklık açma, öveçler mutfak tıkanıklığı açma, seyranbağları tıkanıklık açma ustası ankara, kızılay banyo gideri açma ankara, kurtuluş ankara lavabo tıkanıklık açma, balgat mutfak tıkanıklığı açma, bahçelievler banyo gideri açma ankara, emek tuvalet tıkanıklığı açma ankara, maltepe mutfak tıkanıklığı açma, yaşamkent tıkanıklık açma, incek tıkanıklık açma ustası ankara, gölbaşı tıkanıklık açma, oran şehri tuvalet tıkanıklığı açma ankara, birlik mahallesi ankara lavabo tıkanıklık açma, çayyolu mutfak tıkanıklığı açma, çankaya banyo gideri açma ankara, çukurambar ankara tıkanıklık açma, keçiören tıkanıklık açma ustası ankara, yenimahalle mutfak tıkanıklığı açma, hilal mahallesi ankara tıkanıklık açma,

Copyright © 2008 Bulutlar Tesisat Mühendislik