Bulutlar Tesisat Facebook Bulutlar Tesisat Twitter Bulutlar Tesisat Instagram Bulutlar Tesisat Youtube Bulutlar Tesisat Linkedin
Bulutlar Tesisat Ankara

Mutfak, Lavabo, WC Tıkanıklık Açma

WC Tıkanıklığı Açma

WC, banyo ve mutfak tıkanıklık sorunlarını kırmadan dökmeden son teknojik cihazlarımızla ve uzman ekibimizle kolayca açıyoruz.

Tıkanıklık sorunları, WC ve banyonuzu kullanmanıza engel olarak, hayatımızı zorlaştıran, hem kendi sağlığımızı hem de çevre sağlını tehdit eden problemlerdir.

Tıkanıklıklar büyük çoğunlukla giderlere yabancı maddeler ve atıkların birikmesiyle ortaya çıkar. Bireyler genellikle bu tıkanıklıkları kendi çabalarıyla açmaya çalışır. Tıkanan giderlerin çoğu klasik pompalama gibi yöntemlerle açılmayabilir. WC ve banyo tıkanıklıklarını gidermede profesyonel destek gerekebilir.

WC ya da banyo tıkanıklığını açma işleminin büyük tadilat işlerine dönüştüğü vakalar oldukça fazladır.

Ancak BULUTLAR TESİSAT olarak biz bu durumun önüne geçebiliyoruz. Son teknoloji ürünü cihazları ve uzman kadromuz ile sistemdeki sorunu kırıp dökmeden tespit ediyoruz. Kameralar ve bilgisayar destekli cihazlarımızla, yapınıza zarar vermeden, hiçbir yeri kırmadan dökmeden, tıkanmaları açıyoruz.

WC tıkanıklığı, banyolarda en sık karşılaşılan, tamirat gerektiren sorundur. Tıkanıklıkların en büyük nedeni de klozetin içine atılan sert ve yabancı cisimlerdir. WC kağıtları bile önemsiz görünse de zamanla birikerek ciddi tıkanıklıklara yol açabilir. Tıkanıklıklar, uzun süre tuvaletinizi kullanamamanızı sağladığı gibi sizi sağlıksız koşullar içinde yaşamak zorunda bırakabilir.

WC tıkanıklığının sebebi ve yeri belirlendikten sonra Hiçbir yüzeye zarar verilmeden seri bir şekilde problemin çözümüne geçiliyor. WC tıkanıklığı açma gibi sıkıntılı bir iş, uzman ekibimiz tarafından kolayca kısa sürede hallediliyor.

Kanal ve Tıkanıklık Açma Ankara

Lavabo & Banyo & Mutfak Tıkanıklığı

Lavabo tıkanıklığı, yapılarda önemli sorunlardan biridir. Tıkanıklık arızası meydana geldiğinde lavabo kullanılamaz ve hayatımızı zorlaştırır. İleri hatlarda oluşan lavabo tıkanması daha da önemli bir sorundur. Yapılarda atık su ana hatlarında tıkanma olursa lavabodan suyun geri basma riskide vardır. Bu da oturulan bir daire için kötü sonuçlara yol açar. Lavabo tıkanma sorununa bir an önce müdahale edilip tıkanıklığın açılması gerekmektedir.

Özellikle eski binalarda lavaboların gider boruları gırtlak borusu dediğimiz spiral borulardan yapılmıştır, Oysa ki lavabo giderlerinde en az 50mm çapında PVC pimaş boru kullanılmalı ve yeterli eğim meyil ile döşenmelidir. Yapınızın lavabo atık su gideri hortum ile döşenmişse tıkanma sorunları daha kolay ve daha sık meydana gelir.

Basınçlı su makinaları yardımı ile lavabo tıkanklığının açılması

Tıkalı bölgeye yüksek basınçlı suyun makinalar yardımı ile basılması işlemidir. Su boruya hapsedilir ve basınçla birlikte tıkalı bölgede kuvvet oluşur sorun bu şekilde çözülür. Fakat tıkanıklık sebebi tıkanmaya neden olan nesne katı ise (Örneğin boruda beton donması, sert metal bir parçanın dirsekte takılması gibi) bu gibi durumlarda tıkanıklık basınçla açılamayabilir. Hatta uygulama yapılıp açılmazsa yüksek basınçla boruya verilen su lavabodan tepecektir. Bu da evde büyük bir kirliliğe ve kötü kokunun yayılmasına sebep olur.

Lavabodaki tıkanıklığın sebebine önce kanal görüntüleme kamerası ile bakılıp tıkanan nesneyi görmek yararlıdır.

Spiral sistemli tıkanıklık açma makinaları ile tıkanıklığın açılması

Spiral sistemli tıkanıklık açma makinaları tıkalı bölgeye ulaştığında nesneyi yada sebebi olan cismi parçalayarak lavabo tıkanmasını açar ve en doğru kesin çözümü sağlar. Daha sonra yine yukarda belirttiğimiz gibi açılan lavabo gideri basınçlı su ile yıkanıp boru içi temizlenirse fayda sağlar.

Kimyasal ilaçla lavabo tıkanıklığı açılırmı?

Lavabo tıkalı durumda ise kimyasallar pek bir işe yaramayacaktır. Fakat lavabolar tıkanmadan önce bu kimyasallar belli zamanlarda kullanılırsa ileride olası tıkanma sorunlarını kısmen önler.

Özetle bu kimyasallar lavabo tıkanması oluşmadan önce kullanılmalıdır. Bütün lavabosorunlarınızda bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Tuvalet ve Banyo Tıkanıklık Açma Ankara

İletişim

Etiketler:

  • ankara tıkanıklık açma
  • tıkanıklık açma
  • tuvalet tıkanıklığı açma ankara
  • mutfak tıkanıklığı açma
  • ankara klozet tıkanıklıgı açma
  • banyo gideri açma ankara
  • ankara lavabo tıkanıklık açma
  • tıkanıklık açma ustası ankara
  • Çankaya klozet açma
kavaklıdere tuvalet tıkanıklığı açma ankara, aşağı ayrancı tıkanıklık açma, yukarı ayrancı banyo gideri açma ankara, küçük esat tuvalet tıkanıklığı açma ankara, gazi osman paşa ankara klozet tıkanıklıgı açma, dikmen tuvalet tıkanıklığı açma ankara, öveçler banyo gideri açma ankara, seyranbağları ankara lavabo tıkanıklık açma, kızılay mutfak tıkanıklığı açma, kurtuluş tıkanıklık açma ustası ankara, balgat tıkanıklık açma ustası ankara, bahçelievler tuvalet tıkanıklığı açma ankara, emek ankara klozet tıkanıklıgı açma, maltepe ankara lavabo tıkanıklık açma, yaşamkent banyo gideri açma ankara, incek ankara tıkanıklık açma, gölbaşı banyo gideri açma ankara, oran şehri tıkanıklık açma ustası ankara, birlik mahallesi ankara tıkanıklık açma, çayyolu tıkanıklık açma ustası ankara, çankaya banyo gideri açma ankara, çukurambar tıkanıklık açma, keçiören tuvalet tıkanıklığı açma ankara, yenimahalle tuvalet tıkanıklığı açma ankara, hilal mahallesi banyo gideri açma ankara,

Copyright © 2008 Bulutlar Tesisat Mühendislik